okey oyunları

Katlamalı Okey Kuralları

Katlamalı Okey Kuralları, İnsanlar arkadaşları veya sevdikleri ile beraber olduklarında güzel vakit geçirmek ve geçirdikleri bu vakit içerisinde eğlenmek isterler. Bu sebepten ötürü birbirleri ile farklı farklı oyunlar oynarlar. Oynadıkları bu oyunlar ile hem eğlenmek hem de bazen kazanmak isterler. Çünkü bazen okey oyna oyunları sadece eğlence için değil bir şeyler kazanmak için de oynarız. Kendi aramızda iddia konusu ettiğimiz şeyi kaybeden takıma ödetir veya yaptırırız. Bu nedenle rekabetin de olduğu bir ortam oluşur. Arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz ve takımlar halinde zevk alabileceğiniz oyunlardan biri de okeydir. Okey taşlarla oynanan ve takımlar halinde eğlenerek oynayabileceğiniz bir oyundur. Sevdiğiniz 3 arkadaşınızla beraber 2 kişilik takımlar halinde oynayabilirsiniz.

katlamalı okey oyna
katlamalı okey oyna

Katlamalı Okey Oyna

Katlamalı Okey Oyna Nasıl Bir Oyundur?Okey, insanların hayatına farklı şekillerle ve farklı malzemelerle hep çıkmıştır. Bu oyun ile insanlar eğlenmiş ve hatta yarışmışlardır. Günümüzde genç, yaşlı demeden herkesin oynadığı ve bundan zevk aldığı bir oyun olan okey, arkadaşlarınız ile beraber oynayabileceğiniz oyunların en başında gelir. Ancak bu oyunu oynayabilmeniz için belli başlı malzemelere ihtiyacınız olabilir. Bu malzemeleri temin ettikten sonra çok rahat bir şekilde bu oyunu oynayabilirsiniz. Bu malzemeler arkadaşlardan ödünç alınabileceği gibi satın da alınabilir. Zar, taşlar ve 4 adet tahta yuva bu malzemelerdir. Malzemelerin temini ve 3 arkadaş bulmanız halinde zevkle oynayabilirsiniz. Pek tabi bu oyunun da çeşitleri mevcuttur. Bu çeşitlerden biri de katlamalı okeydir.

Katlamalı Okey Nedir ve Kuralları Nelerdir?

Okey oyununun da tıpkı diğer oyunlar gibi farklı farklı çeşitleri mevcuttur. Bu farklılık ile beraber oynanan oyunun kuralları da değişiyor ve birbirinden farklılaşıyor. Bu çeşitlerden biri de katlamalı okey oyunudur. Bu oyunda rakip oyuncular ile kendi takımınız arasında ufak ve tatlı bir rekabet söz konusu olur. Eğer rakip oyuncu perler halinde belli bir sayı açtıysa, sizin bu sayının en az bir fazlası kadar açmanız gerekebilir. Aynı şekilde örneğin 4 çift açtıysa sizin en az 5 çift açmanız gerekir. Perler halinde açılana örnek verirsek, karşıdaki 106 açtıysa sizin minimum 107 açmanız gerekir.

Katlamalı Okey Kuralları
5 (100%) 1 vote

Bir önceki yazımız olan İnternetsiz Okey Oyna başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Okey Sitesi


Kaliteli okey oyunlarımız ile puanlı okey sistemi sayesinde rakiplerinizi yenerek puan kazana bilirsiniz. Ayrıca Online ve Canlı oyunları Mobil üzerinden oynaya bilirsiniz.

Sitemap - İmage Sitemap

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.