okey oyunları

okeyde gösterge nasıl yapılır

Okeyde Gösterge Nasıl Yapılır? Okey Gösterge Nedir ve daha çok konu başlığımız ile sizlere popüler oyunlardan biri olan okey oyunlarında göstergenin ne olduğunu ne işe yaradığını nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağız.

Okey Oyunları içerisinde en önemli unsurlardan birisi olan gösterge taşı bir çok etkene sebep olmaktadır. Normalde çoğu okeyci aslında göstergesiz oynasa da bu oyunun asıl kurallarından birisi göstergeli oynamaktır. Çoğu göstergeli oyunlarda puan bakamından her zaman rakip oyuncunun planlarını suya düşüre bilmektedir. Örnek verecek olursak 5 el bir oyunda 5 kez göstergeyi sizin gösterdiğinizi var sayarsak 5 puan demek böylelikle ortalama 2,5 kez hiç mücadele etmeden oyunu kazanmaya +1 elde etmiş olacaksınız.

okeyde gosterge nasil yapilir
okeyde gösterge nasıl yapılır

Okey Gösterge Nedir

Okey Gösterge Nedir? Oyun içerisinde taş dağılımı gerçekleşince ortada kalan bir taş oluyor bunun adına gösterge diyoruz. Misal verecek olursak kırmızı 10 taş ortada bu durumda elinizde 2nci kırmızı 10 taş gösterge olmaktadır sıra size geldiği zaman gösterge demeniz gerekiyor oyunu bilgisayar ile oynuyorsanız yada mobil ve telefon üzerinden oynuyorsanız. O zaman taşınızı oyun içerisindeki taşın üstüne vurmanız yeterli olacaktır.

Orta alanda olan kırmızı 10 gösterge dedik. Bu durumda kırmızı 11’de okey yerine geçmektedir. Buna göre de sahte okey 2 adet olduğu için bunlarda kırmızı 11 yerini almaktadır.

101 Okey Gösterge

101 Okey Gösterge? 101 Okey Oyununda Gösterge nasıl yapılır 101 gösterge nedir gibi sorunuza alt kısımda aydınlatmaya çalışacağız.

101 Okey oyunlarında çoğu oyun sahibine göre değişkenlik göstermektedir. Misal verecek olursak internetsiz okeylerde bu ola bilmekte ancak interneti olan ve çevrim içi oyunlar arasında bazı okey sitelerinde 101 oyunlarında gösterge aktif edilirken bazıları da deaktif olarak hizmet vermektedir. Eğer göstergeli 101 oyunlar oynamak istiyorsanız bulunduğunuz oyun içerisinde bu mevcut değilse google üzerinden göstergeli okey oyna diyerek göstergeli olan okey sitelerini öğrene bilirsiniz.

Okey Plus Gösterge

Okey Plus Gösterge? Nedir Plus oyunlarında gösterge nasıl yapılır oynadığınız plus okeyde gösterge yoksa ne yapmanız gerekiyor.

Okey Plus Gösterge oyunları içerisinde gösterge ile oynamak için öncelikle Plus hizmeti aldığınız okey oyununun yönetim kadrosu ile görüşe bilir veyahut iletişim kısmından mevcut okey sitesinin sorumluları ile iletişim kurmanızı öneririm. Açıkçası okey plus gibi kaliteli bir hizmet içerisinde göstergesiz oynan oyuna oyun demem ben.

Çanak Gösterge Nasıl Yapılır Nedir

Çanak Gösterge Nasıl Yapılır Nedir Çanak okey içerisinde gösterge nasıl olur ve nasıl yapılır gibi sorularına cevap verecek olursak;

Çanak gibi kapsamlı ve eğlendirici olan okey oyunu içerisinde çanakta bulunan puanları veyahut altın paraları kazanmaya çalışan oyuncuların öncelikle rakiplerini alt ederek yenmeleri gerekiyor. Çanak oyunlarında ayrıca göstergeler çift olarak işlene bilmektedir buda oyuncularına rakipleri karşısında büyük bir şans vermektedir. Ancak göstergesi olmayan oyuncular için maalesef üzücü bir hal ala bilmektedir.

Renkli Okey Gösterge Nasıl Yapılır

Renkli Okey Gösterge Nasıl Yapılır Renkli okey oyunlarında gösterge ne işe yarıyor ve kaç puan olarak işlenmektedir.

Renkli okey oyunları içerisinde göstergenin önemi pek yok diye biliriz. Çünkü rakipler renkli bittikleri zaman çift yani 2 katı puan elde etmektedir Misal bir renkli bitiş gerçekleştiren bir oyuncu 5 puan kazanması gerekirken 10 puan kazanmış oluyor böyle oyunlarda gösterge yaparken elde edeceğiniz 1 puanın pek bir anlamı kalmaya bilir yinede tabi oyunun sonunda kalan puanları değiştire bilmektedir.

Göstergesiz Okey

Göstergesiz Okey nedir ve nerelerde oynana bilir göstergesiz okey oyunu oynanmalımıdır.

Göstergesiz okey oyunları daha çok önde olan ve tutulan bir oyun sistemidir bunun sebebi de kafaların karışmaması ve 1 gösterge ile oyun kazanan oyuncudan ziyade tamamen bilek hakkı olarak oyunu kazanan bitiren kişilerin kazanması için işlenmiş bir oyun tarzıdır.

Oynamak için Tikla
OYNAMAK İÇİN TIKLA
okeyde gösterge nasıl yapılır
5 (100%) 1 vote

Bir önceki yazımız olan Üye Olmadan Okey Oyna başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Okey Sitesi


Kaliteli okey oyunlarımız ile puanlı okey sistemi sayesinde rakiplerinizi yenerek puan kazana bilirsiniz. Ayrıca Online ve Canlı oyunları Mobil üzerinden oynaya bilirsiniz.

Sitemap - İmage Sitemap

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.