okey oyunları

Online Okey Oyna

okey oyna

Online Okey Oyna, Günümüzde oldukça popüler olan ve her yaş kesimi tarafından oynana okey, bir masa oyunudur. Ülkemizde de oldukça popüler olan ve özellikle kahveler de oynanılan okey, arkadaş grupları arasında da sıklıkla tercih edilmektedir. 4 kişi ile herhangi bir masa üzerinde oynanan okeyin bir kaç çeşidi vardır. Bunlar; normal okey oyna, 101 okey ve 51 okeydir. En çok tercih edilen ve oynanan türü normal okeydir. Arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz gibi, okeyi İnternet üzerinden de oynayabilirsiniz. Cep telefonunuz aracılığı ile çevrim içi sitelerden veya, telefonunuza indireceğiniz okey uygulamaları ile de okey oynayabilirsiniz.

online okey
online okey

Online Okey Kuralları

Online Okey Kuralları, 4 kişi ile herhangi bir masa üzerinde oynanan bir masa oyunudur. Oynaması oldukça zevkli olan okey, neredeyse her yaş kesimi tarafından bilinir ve oynanır. Oyun içeriğinde 4 tane tahtadan veya plastikten yapılmış isteka ve plastik malzemeden yapılmış okey taşları bulunur. Ekstra olarak bir tane de zar bulunan oyunda, başka bir şey bulunmaz. Toplamda 106 tane okey taşı bulunur. Bunlardan iki tanesi ise sahte okey denen, okey taşıdır.

Online Okey

Online Okey oynamak için kendinizi yormanıza gerek yok. Arkadaşlarınız aracılığı ile veya evden kolaylıkla öğrenebileceğiniz okey, oynaması oldukça kolay ve eğlenceli olan bir masa oyunudur. Oyuna ilk olarak taşların ortada karıştırılarak, ters çevrilmesi ile başlanır. Ardından beşerli şekilde toplanan taşlardan, oyuna başlayacak kişi bir zar atarak seçer. Seçtiği beşli içinden de bir taş daha seçmek için bir zar daha atar. Gelen zara göre seçilen taş okey taşı olur ve her taşın yerine geçebilir. Ardından herkese 14, oyuna başlayacak kişiye ise 15 taş verilir. 15 taşı olan kişi, herhangi bir taşını sağ taraftan bırakarak oyuna başlar. Diğer oyuncu da ister atılan taşı alır, isterse de ortadan taş çeker. Çevrim içi oyunlarda da mantık genel olarak böyledir. Sadece başlangıçta dağıtılan taşları bilgisayar belirler. İlk doğru sıralamayı elde eden oyunu kazanır.

Evet, çevrim içi okey uygulamaları veya İnternet siteleri aracılığı ile online okey oynayabilirsiniz. Gerçek zamanlı oynayacağınız okey oyunlarında, diğer oyuncular ile de sohbet edebilir ve keyfili zaman geçirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Okey Oyunu Çeşitleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Okey Sitesi


Kaliteli okey oyunlarımız ile puanlı okey sistemi sayesinde rakiplerinizi yenerek puan kazana bilirsiniz. Ayrıca Online ve Canlı oyunları Mobil üzerinden oynaya bilirsiniz.

Sitemap - İmage Sitemap

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır.